Yüze Yağ Enjeksiyonu Nedir?

Yaşın ilerlemesi, yerçekimi, genetiksel yapı, çevresel etmenler, sağlıksız beslenme gibi nedenlerden dolayı kişilerin yüzlerinde bazı deformasyonlar oluşabilir. Bu deformasyonları gidermek için birbirinden farklı teknikler ve yöntemler kullanırlar. Yüze yağ enjeksiyonu yöntemi ile yüzde meydana gelen kırışıklık, sarkma gibi birçok sorun giderilir. Bu işlem için deri altına özel iğneler kullanılarak özel sıvı enjekte edilir. Yüze yağ enjeksiyonu ameliyatsız olarak gerçekleştirilen kolay ve pratik işlemlerdir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu için kişilerin ihtiyaçlarına göre farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Karın, bel, basen gibi vücudun çeşitli bölgelerinden alınan yağlar, yüz bölgesinde gerekli görülen yere enjekte edilir. Bu işlemler genellikle lokal anestezi altında ve kişilere herhangi bir cerrahi müdahale yapmadan gerçekleştirilir. Enjekte edilen yağ ve diğer özel solüsyonlar, insan vücudunda zaten var olan ve herhangi bir zararı bulunmaya maddelerdir. Yağ enjeksiyonu işlemi, vücudun çeşitli bölgelerine yapılabilir. Ancak genellikle yağ enjeksiyonu, yüze uygulanan ve başarılı sonuçlar elde edilen bir yöntemdir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu kimlere uygulanır?

Yüze yağ enjeksiyonu kadın-erkek herkes tarafından tercih edilebilecek basit uygulamalardır. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılan yüz dolgusu sonrasında başarı oranı oldukça yüksektir. Yüze yağ enjeksiyonu; yüzünde kırışıklık, sarkma gibi sorunlar görülen kişilere yapılabilir.18 yaşını doldurmuş kişiler, yüz dolgusu yöntemini tercih edebilir. Ancak hamile, emziren annelerin bu tür estetik operasyonları yapmaları tavsiye edilmez. Bunun yanı sıra yüz bölgesinde ciddi cilt problemleri bulunan kişilerin de bu işlemi yaptırmaları doğru değildir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Süreci

Yüze yağ enjeksiyonu işlemlerinde kullanılan yöntemler ve teknikler kişilerin ihtiyaçlarına ve cilt yapısına göre farklılık gösterir. Yüz bölgesinde; göz, ağız kenarı gibi birçok bölgeye rahatlıkla uygulanabilen bu yöntemlerde, vücuttan yağ alınır ve bu yağ dokusu bazı işlemlerden geçirilerek enjeksiyona hazır hale getirilir. Vücuttan alınan yağların işleme hazır hale getirilmesi, yaklaşık 20 dakika kadar sürer. Burada dikkat edilmesi gereken husus, vücuttan alınan yağların hava ile temas etmemesi ve doğru tekniklerle yüze enjekte edilmesi gerekir.

Yağ Enjeksiyonu Ameliyatı Öncesi Yapılması Gerekenler

Yüze yağ enjeksiyonu basit ve kısa işlemler olduğundan, tedavi öncesinde herhangi bir ön hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Ancak işlem öncesinde uzman doktor ile görüşmeye giden hastanın ihtiyaçları belirlenmeli ve uygulanacak tedavi yöntemleri tespit edilmelidir. Yağ enjeksiyonu, bazı durumlarda burun estetiği veya yüz gerdirme operasyonları ile aynı anda uygulanabilir. Bu gibi durumlarda kişilere genel anestezi uygulanır. İşlem öncesinde, tetkikler ve muayeneler detaylı bir şekilde yapılıp kişilerin ameliyata uygun olup olmadığı belirlenir. İşlem öncesinden en az 1 hafta önce antibiyotik, aspirin gibi ilaçlara ara verilmesi gerekir.

Yüze Yağ Enjeksiyonu Fiyatları

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları, kişilerin ihtiyaçlarına ve yapılacak işleme göre farklılık gösterir. Ayrıca tercih edilecek kurumlara ve kurumun bulunduğu ile göre de fiyatta değişiklik görülebilir. Yüze yağ enjeksiyonu işlemleri için kaliteli ve güvenilir hizmet veren kurumlar ve işinde uzman ve deneyimli kişiler tercih edilmelidir. Aksi takdirde istenmeyen sağlık problemleri ile karşılaşılabilir. Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları, diğer birçok estetik operasyona göre daha uygun fiyatlı ve düşük maliyetlidir.

Yüzde Hangi Bölgelere Yağ Enjeksiyonu Yapılır?

Yüze yağ enjeksiyonu, yüzde deformasyon görülen birçok bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Yağ enjeksiyonu teknikleri; elmacık kemiği belirginleştirme, çene şekillendirme gibi işlemler için tercih edilebilir. Bunun yanı sıra alın, yanak gibi derin kırışıklıkların oluştuğu bölgelerde de bu yöntem tercih edilebilir. Göz alt bölgesinde oluşan kırışıklık, sarkma gibi durumlarda, genetiksel veya yapısal sorunların çözümünde de yağ enjeksiyona tercih edilebilir. Ayrıca bu yöntemin fazla tercih edildiği yerler arasında dudak bölgesi bulunur. Dudaklara daha dolgun ve daha iyi bir görünüm kazandırmak için yağ enjeksiyonu uygulaması yapılabilir.

Yağ Enjeksiyonu İşlemi Öncesinde Neler Yapılmalı, Neler Yapılmamalı?

Yüze yağ enjeksiyonu öncesi kişilerin, bilmesi ve dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Yağ enjekte edilen yerlerde bazı durumlarda kızarıklık ve ödem oluşabilir. Oluşan ödem ve kızarıklıklar, kısa süre içerisinde geçer. Uzman ve deneyimsiz kişiler tarafından gerçekleştirilen yağ enjeksiyonu sonrasında bölgeye fazla yağ verilmiş olabilir. Fazla verilen yağlar, düzenli masaj ile eritilebilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonlarında Anestezi Gerekir mi?

Yüze yağ enjeksiyonu operasyonları, lokal anestezi veya genel anestezi altında yapılabilir. Bazı durumlarda güzergâh enjeksiyonlu işlemler ile diğer bazı estetik operasyonlar aynı anda uygulanabilir. Bu tür durumlarda genellikle kişilere genel anestezi uygulanır. Ancak yüze yağ enjeksiyonları tek başına yapıldığı durumlarda genellikle kişilere lokal anestezi uygulanır.

Yüze Yağ Enjeksiyonları Ne Kadar Sürmektedir?

Yüze yağ enjeksiyonu ortalama, 1 saat kadar süren kısa süreli işlemlerdir. Tek seans şeklinde yapılan bu yöntemler sonrasında aynı gün günlük hayatlarına devam edebilirler. Ancak yüze yağ enjeksiyonu işlemleri ile birlikte başka yöntemler aynı anda uygulandığında bu süre daha da uzayabilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonları Ağrılı mıdır?

Yüze yağ enjeksiyonu işlemleri, ağrısız ve hastalara konfor sağlayan işlemlerdir. İşlemin yapıldığı bölgede kısa süreliğine hafif şişlik, ödem gibi durumlar görülebilir. Bu tür sorunlar kısa süre içerisinde kaybolur.

Yüze Yağ Enjeksiyonları Sonrasında Neler Yaşanır?

Yüze yağ enjeksiyonu işlemleri, profesyonel ve uzman kişiler tarafından yapıldığı takdirde kişilerde herhangi bir sorun ortaya çıkmaz. Yalnızca işlem yapıldığı bölgede hafif ödem, morluk ve şişkinlikler görülebilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonları Sonrası Ne Tür Sorunlar Yaşanabilir?

Yüze yağ enjeksiyonu sonrasında bazı noktalara fazla yağ enjekte edilmiş olabilir. Ayrıca deneyimsiz kişiler tarafından yapılan işlem sonrasında bazı istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Yüze Yağ Enjeksiyonlarının Sonucu Kalıcı mıdır?

Yüze yağ enjeksiyonu işlemlerinin kalıcılık süresi, ortalama 4 ile 5 ay kadar sürer. İşlemin etkisi geçtikten sonra tekrar yağ enjeksiyonları operasyonları tercih edilebilir.