Yüz Germe

Çevresel etmenler, yaşın ilerlemesi, genetiksel yapı gibi nedenlerden dolayı cilt elastik yapısını kaybeder. Özellikle yaşlanmanın ilk belirtileri, yüz bölgesinde meydana gelir. Yüzde meydana gelen kırışıklıklar, sarkmalar; kişilerde yorgun, donuk, üzgün bir ifadenin oluşmasına sebebiyet verir. Bu nedenle günümüzde kadın-erkek birçok kişi ameliyatlı ve ameliyatsız estetik operasyonlara başvurur.

Estetik operasyonlar arasında en çok tercih edilen işlemlerden birisi de yüz germe operasyonlarıdır. Yüz germe işlemleri ile yüz bölgesinde meydana gelen deri sarkmaları ve gevşemeleri toparlanarak kişilerin daha canlı ve daha dinç bir görünüme kavuşması sağlanır. Ayrıca bu yöntemler, aşırı kilo alıp verme sonucunda meydana gelen sarkmalar sonunda da çok fazla tercih edilen teknikler arasındadır. Yüz germe fiyatları ve kişilere sağladığı avantajları ile kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşmasına olanak sağlar.

Yüz Germe Mümkün müdür?

Yüz germe işlemleriyle, kişilerin daha canlı ve daha dinamik bir görünüme kavuşması sağlanır. Özellikle teknolojinin gelişmesi ile birlikte estetik operasyonlar çok fazla tercih edilmektedir. Özellikle ilerleyen yaşlarda yüz germe operasyonları zorunlu bir hale gelir. Yüz germe operasyonları ile çene, boyun, kulak gibi bölgelerde deri kıvrımları ve sarkmalar ortadan kaldırılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus; yapılacak işlemin kişilerin doğal görüntüsünden uzaklaşmadan tüm yüzde bir bütünlük sağlamaya çalışılması gerekir.

Yüz Germe Nasıl Yapılır?

Yüz germe operasyonları, ameliyatlı veya ameliyatsız olarak farklı teknikleri bulunur. Meydana gelen deformasyonları gidermek için kullanılan yöntemler arasında botoks, dolgu, lazer gibi seçenekler de mevcuttur. İleri seviyedeki sarkmalar ve kırışıklıklar için yüz germe ameliyatları tercih edilmelidir. Yüz germe bandı da yüzdeki formasyonları gidermek için kullanılan diğer bir yöntemdir.

Yüz germe ameliyatları öncesinde kişilere gerekli muayeneler ve tetkikler yapılır. Hastanın ihtiyaçlarına ve gereksinimlerine uygun şekilde işlem yapılacak bölgeler tespit edilir. Yüz germe ameliyatları ile cilt üzerinde belirli bölgelerde kesiler yapılarak sarkmış ve gevşemiş dokulara müdahale edilir. Yüz germe fiyatları yapılan işlemlere göre farklılık gösterir.

Hangi Hastalarda Yüz Germe Uygun Değildir?

Yüz germe operasyonları, kadın-erkek herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek işlemlerdir. Ancak bu yöntemlerin, bazı kişilere yapılması uygun değildir. Germe operasyonları, hamile veya hamilelik durumu bulunan kişilere önerilmez. Bunun yanı sıra emziren annelerinde bu operasyonları yaptırması doğru değildir. Kanser, kalp rahatsızlığı gibi ciddi kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin öncelikle uzman doktorları ile görüşme yapmaları gerekir.

Sorun Yaşarsam Tekrar Yüz Germe Olmam Gerekir mi?

Yüz germe ile ilgili kişilerin en çok merak ettiği konulardan birisi de tekrar yüz germe ameliyatı olmam gerekir mi konusudur. Yüz germe için kullanılan birçok teknik ve yöntem bulunur. Uygulanan bu teknikler ve yöntemler, yaşlanmayı durdurmaz. Yüzde meydana gelen deformasyonları, belirli bir süreliğine giderir. Yüz germe ameliyatı olan kişiler, kendi istekleri doğrultusunda tekrar yüz germe işlemi yaptırabilirler. Yüz germe işleminin etkileri uzun bir süre devam eder. Yüz germe fiyatları yapılacak işleme göre bütçeye uygundur.

Yüz Germe Ameliyatlarında Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yüz germe uygulamalarında, uygulanan yöntemlere göre kalıcılık süresi farklılık gösterir. Botoks, mezoterapi gibi enjeksiyonla uygulanan yöntemler ortalama 1 ile 2 yıl arasında kalıcılık süresi bulunur. Bunun yanı sıra yüz germe ameliyatlarının, kalıcılık süresi daha uzundur. Yüz germe ameliyatları, ortalama 1 ile 5 yıl arasında kalıcılık süresi değişir. Bu operasyonlar sonrasında kişilerin bazı hususlara dikkat ederek kalıcılık süresini daha da uzatabilirler. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılan yüz germe operasyonları sonrasında başarılı ve etkili sonuçlar elde edilir.

Yüz Germe Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Yüz germe ameliyatları sonrasında kişiler, hastaneden 1 gün sonra taburcu edilir. Ameliyat sonrasında belirli bir süre yüz bölgesinin güneş ışığından korunması gerekir. Sonrasında kişilerde hafif kızarıklık, morarma gibi sorunlar oluşabilir. Yüz germe ameliyatları sonrasında yaklaşık 10 gün sonra dikişler alınır. Ameliyat sonrasında yaklaşık 2 hafta sonra kişiler işlerine dönüş yapabilirler.

Yüz Germe Sonrası Belirgin Bir İz Kalır mı?

Yüz germe ameliyatları sonrasında kişilerde belirgin bir iz kalmaz. Genellikle kesiler, saç bölgesinde yapılır. Böylece kesi izi saç altında kalarak kaybolur. Bunun yanı sıra ameliyatsız tekniklerde, kişilere herhangi bir cerrahi müdahale yapılmadığından iz durumu söz konusu değildir.

Yüz Germe Yöntemleri

Yüz germe fiyatları uygulanacak yöntemlere göre farklılık gösterir. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yüz germek için farklı teknikler ve yöntemler kullanılır. Kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması için ameliyatlı veya ameliyatsız olarak gerçekleştirilen bu yöntemler, kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Yüzde meydana gelen deformasyonları gidermek için ameliyatsız olarak botoks, mezoterapi gibi enjeksiyonla yapılan işlemler tercih edilebilir.

Yüz Germe Riskleri Nelerdir?

Yüz germe ameliyatlarının sonrasında düşük de olsa bazı riskler bulunur. Ameliyat esnasında veya sonrasında kişilerde kanama, enfeksiyon, sinir hasarı, saç kaybı gibi sorunlar yaşanabilir. Bu tür sorunların yaşanmaması için yüz germe ameliyatlarının uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılması önemlidir.

Yüz Germe Fiyatları

Yüz germe fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin yapılacağı kurum ile iletişime geçilmesi gerekir. Yüz germe fiyatları; işlemin yapıldığı kuruma, işlem yapılacak bölgeye ve kurumun bulunduğu ile göre değişir.