Yanak İmplantı Nedir?

İnsanlarda yaşın ilerlemesi, çevresel etmenler, kalıtsal durum gibi birçok nedenden dolayı ciltlerinde bazı deformasyonlar oluşur. Ciltte meydana gelen sarkma, kırışıklık gibi sorunlar yaşlanmanın ilk olarak görüldüğü yüz bölgesinde görülür. Günümüzde kadın, erkek birçok kişi vücutlarında meydana gelen bu deformasyonları gidermek için bazı yöntemlere başvurur. Yüzde meydana gelen kırışıklık, sarkma gibi sorunların giderilmesi için ameliyatlı veya ameliyatsız olmak üzere birçok operasyon uygulanır.

Ancak kişiler, daha çok ameliyatsız yöntemleri tercih etmektedir. Tercih edilen yöntemler arasında daha iyi bir görünüme kavuşmak için yanak implantları çok fazla tercih edilir. Yanak implantı, kişilerin elmacık kemiklerine uygulanan bir yöntemdir. Yanak bölgesi daha belirgin hale getirilerek kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Yanak implantları fiyatları kişilere sağladığı avantajları ile birçok kişi tarafından tercih edilen en popüler işlemler arasında yer alır.

Yanak İmplantı Nasıl Yapılır?

Yanak implantı günümüzde birçok manken ve ünlü kişinin tercih ettiği yöntemler arasındadır. Yanak implantı, genellikle yan alt göz kapakları ile üst dudak arası bölgenin tam gelişmemesi ile veya yetersiz gelişmesi ile ortaya çıkan problemlerin giderilmesinde tercih edilir. Bu işlem ile kişilerde yorgun ve korkunç bakış görüntüsü giderilerek kişilerin daha canlı ve genç bir görünüme kavuşması sağlanır.

Yanak implantı ile elmacık kemikleri belirginleştirilir. Bu işlemde, ağız içinde diş etleri arasında bir kesi yapılır. Ağız içinde yapılan kesi sayesinde kişilerde, ameliyat izi görünmez. Kişilerin ihtiyaçlarına göre implant, yatay veya dikey olarak yerleştirilir. Bu işlemin uzman ve profesyonel kişiler tarafından hastane ortamlarında gerçekleştirilmesi gerekir. Ayrıca yanak implantı ile birlikte diğer bazı işlemler aynı anda uygulanabilir.

Yanak İmplantı Yaptıranlar

Yanak implantı kısa süre içerisinde gerçekleştirilen ve konforlu bir işlemdir. Yapılan yanak implantı ile elmacık kemiklerinde görülen problemlerin çözümüne yönelik işlemler yapılır. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte üretilen implantlar, özel tekniklerle yanak bölgesine yerleştirilir. Yüz implantları, genellikle çene ve yanak bölgesindeki sorunları gidererek kişilerin daha etkileyici bir görünüme kavuşması sağlanır.

Uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılan implant tedavisi sonrasında birçok kişi işlemden sonra daha iyi bir görünüme kavuştuklarını ve memnuniyetlerini dile getirir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken işlemi gerçekleştirecek kişinin uzman ve deneyimli olması gerekir.

Yanak implantı öncesinde, gerekli muayene ve tetkikler yapılarak kişilerin ihtiyaçları ve kişinin bu operasyon için iyi bir aday olup olmadığı, işlem sonrasında kişilerin nasıl görüneceği belirlenmelidir. Yanak implantı ile kişilerde doğal ve daha belirgin yanaklar oluşturulmalıdır. Yanak implantı fiyatları işlemin detayları ile ilgili gerekli araştırmalar yapılıp, güvenilir kişilerden ve kurumlardan hizmet alınması gerekir.

Yanak İmplantı Kalıcılık Süresi Ne Kadardır?

Yanak implantı genel anestezi ile yapılan estetik operasyonlardır. İşlem sonrasında kişiler, genellikle aynı gün taburcu edilir. Yanak implantı ile elmacık kemikleri kaldırılabilir ve yüze hacim verilebilir. Basit ve sağlıklı bir yöntem olması nedeniyle günümüzde çok fazla tercih edilen yanak implantı, ortalama 6 ay ile 2 yıl arasında kalıcılık süresi bulunur. Bu süre, kişiden kişiye farklılık gösterir. Yanak implantı sonrasında işlem etkisini, ortalama 1 hafta sonrasında göstermiş olur.

Ayrıca yüzde meydana gelen şişlik, kızarıklık ve morartılar, 1 ile 2 gün içerisinde kaybolacaktır. Yaklaşık 1 saat kadar süren yanak implantı, başka estetik operasyonlarla aynı anda yapılabilir. Çeşitli malzemelerden yapılan implantlar, yüz bölgesine yerleştirilirken yüzün doğal görünümünden uzaklaşılmaması gerekir. İmplant tedavisi, genç yaşlarda yüz hatlarını daha belirgin ve orantılı olması için tercih edilir. Ancak ileriki yaşlarda implant tedavisi, yüz germe gibi diğer yöntemlerle tercih edilerek kişilerin daha genç ve daha canlı bir görünüme kavuşması sağlanır.

Yanak İmplantı Sonrası Süreç Nasıl İşler?

Yanak implantı fiyatları işlemin yapılacağı ameliyat merkezine ve hastaneye göre değişiklik gösterebilir. İmplant sonrasında başarılı sonuçlar elde edebilmek için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. İşlem sonrasında kişiler, aynı gün taburcu edilir. Yanak implantı sonrasında meydana gelen kızarıklık ve morluklar için soğuk uygulama tavsiye edilir.

Meydana gelen kızarıklıklar ve morluklar, bir süre sonra kendiliğinden kaybolur. Yanak implantı sonrası tam iyileşme, ortalama 7 ile 10 gün kadar sürer. İşlem sonrasında kişilerin alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları gerekir. Bunun yanı sıra ameliyat öncesinde ve sonrasında aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların bir süre kullanılmaması gerekir.

Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, öncelikle işlemle ilgili uzman doktor ile bir görüşme sağlayıp hastalığının yanak implantı tedavisi için uygun olup olmadığını araştırmalıdır. Yanak implantı sonrasında, kişilerin dudak ve çene kısmında uyuşukluk görülebilir. Hissedilen uyuşukluğun geçmesi, yaklaşık 1 gün sonra geçmeye başlar.

Yanak İmplantı Fiyatları

Yanak implantı uzman ve profesyonel uzmanlar tarafından yapılması gereken cerrahi işlemlerdir. Deneyimsiz ve işinde uzman olmayan kişiler tarafından steril olmayan ortamlarda gerçekleştirilen estetik operasyonlar sonrasında hem görünüm açısından hem de sağlık açısından birçok sorunla karşılaşılabilir.

Yanak implantı fiyatları, işlemin yapılacağı kuruma ve kurumun bulunduğu ile göre farklılık gösterebilir. İşlem öncesinde kurum ile irtibata geçerek gerekli muayeneler ve tetkikler yapıldıktan sonrası fiyat hakkında bilgi alınması gerekir. Yanak implantı fiyatları kişilere uygulanacak diğer estetik uygulamalara göre farklılık gösterir.