Liposuction

Genel adıyla liposuction, deri ve kas arasında bulunan fazla yağ birikintilerini doku bütünlüğüne zarar vermeden, vücut hatlarını iyileştirmeyi amaçlayan cerrahi bir tekniktir. Vücutta yer edinmiş bazı yağlardan, spor ve egzersiz gibi doğal yöntemlerle kurtulmanın mümkün olmadığı durumlarda sıkça tercih edilen bir yöntemdir.

Vaser Liposuction

Geleneksel liposuction yöntemlerine kıyasla bir çok avantajı olan vaser liposuction, günümüzde en çok tercih edilen tekniklerden biri haline gelmiştir. İyileşme süreciniz daha hızlı ve acısız olması, tercih edilme nedenlerinden en önemlisidir. Geleneksel liposuction yöntemlerine kıyasla, daha az kan kaybına neden olması ve operasyon için küçük bir kesinin yeterli olması önemli avantajlarındandır. Karın, kalça, sırt, uyluk, göbek ve hatta çene ve boyun bölgesi gibi vücudun bir çok alanında vaser liposuction yönteminden faydalanılabilinir.
Vaser liposuction’un bir kilo verme prosedürü değil, kalıcı yağ birikintilerini gidermenin ve vücut hatlarını şekillendirmeye ve iyileştirmeye yardımcı olmanın bir yolu olduğuna dikkat etmek önemlidir

Vaser Liposuction kimler için uygundur ?

Vaser liposuction, bölgesel yağlanma sorunu bulunan yetişkin kişiler için uygundur. 18 yaşını doldurmuş, işlemi engelleyecek herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmayan kişiler bu yöntemi tercih edebilir. Hamile ve emziren annelerin, vaser liposuction işlemini yaptırmaları mümkün değildir.

Vaser Liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

-Hastalarımız ameliyattan, 6 hafta boyunca kesintisiz giymeleri gereken, bir korse ile çıkacaktır.
-Operasyondan 3 gün sonra duş alabilirsiniz. Diren kullanılan hastalar, direnler çıktıktan 48 saat sonra duş alabilir. Duştan sonra korse
hemen tekrar giyilmelidir.
-3 gün sonra günlük aktivitelerinize ve spora dönebilirsiniz.
-1 hafta sonra işinize geri dönebilir, araba kullanabilirsiniz.
-3 ay boyunca sigara ve tütün ürünleri kullanmayınız.
-Bol bol su içiniz ve ideal kilonuzu korumaya özen gösteriniz.

Liposuction Fiyatları

Liposuction fiyatları işlemin yapılacağı kuruma, uygulanacak teknik ve yöntemlere göre farklılık gösterir. İşlem öncesinde yapılan detaylı muayeneler sonrasında kişinin ihtiyaçlarına uygun şekilde tedavi yöntemi belirlenir. Uygulama, Sağlık Bakanlığı tarafından izinli ve onaylı merkezlerde yaptırılmalıdır. Aksi takdirde bazı sağlık sorunları ile karşılaşılabilir.