Vaser Liposuction Nedir?

Günümüzde kadın ve erkekler, vücutlarının daha iyi görünmesi için estetik operasyonlara başvururlar. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ameliyatlı veya ameliyatsız olarak birçok estetik uygulama tekniği kullanılır. Vaser liposuction vücut şekillendirme için tercih edilen bir yöntemdir. Birçok kişi tarafından yaptırılan vaser liposuction, güvenli ve etkili sonuçlar elde edilir. Klasik liposuction yöntemlerinden farklı olarak kısa süre içerisinde kişilerin iyileştiği bir işlemdir. Bu işlemler esnasında dokulara herhangi bir zarar verilmez. Vaser liposuction fiyatları diğer birçok estetik operasyona göre daha uygundur.

Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?     

Vaser liposuction yöntemi ile klasik liposuction yönteminde amaç, yağları vücuttan uzaklaştırmaktır. Ancak vaser liposuction yönteminde, yağları yok etme yöntemi farklıdır. Kullanılan özel cihazlarla deri altındaki yağ dokusuna müdahale edilir. Deri altındaki yağlar, sıvı olarak parçalanır ve vücuttan atılması sağlanır.

Sıvılaştırılan yağlar, daha sonra ince kanüller ile cilt yüzeyinden çekilir. Vaser liposuction yöntemi ile vücuttan alınan yağlar tekrar ihtiyaç duyulduğunda kişilerin vücutlarındaki deformasyonları gidermek için de kullanılabilir. Oldukça etkili ve başarı oranı yüksek vaser liposuction ile kişiler, daha kıvrımlı ve daha kaslı bir görünüme kavuşur. Vaser liposuction yönteminde, tek seansta vücutta çok fazla yağ uzaklaştırılabilir.

Vaser Liposuction Kimler İçin Uygundur?

Vaser liposuction yöntemi, özellikle bölgesel yağlanmalarda tercih edilen popüler işlemlerdendir. Kadın, erkek herkes tarafından rahatlıkla tercih edilebilecek yöntemlerdir. Vücutta yer edinmiş bazı yağlar spor, egzersiz gibi işlemlerle eritilmeyecek kadar inatçı ve dirençlidir. Bu gibi durumlarda kişiler, vaser liposuction yöntemini tercih edebilir. Vaser liposuction, bölgesel yağlanma sorunu bulunan yetişkin kişiler için uygundur. 18 yaşını doldurmuş, işlemi engelleyecek herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmayan kişiler bu yöntemi tercih edebilir. Hamile ve emziren annelerin, vaser liposuction işlemini yaptırmaları mümkün değildir.

Vaser Liposuction Öncesi

Vaser liposuction yöntemlerinde, başarılı sonuçlar elde edebilmek için işlemin deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Vaser liposuction yöntem öncesinde aspirin, antibiyotik gibi ilaçların kullanımına bir süre ara verilmelidir. Bunun yanı sıra alkol, sigara gibi zararlı içeceklerden de işlem öncesinde ve sonrasında uzak durulmalıdır.

Vaser liposuction işlemine karar vermeden önce işlemi gerçekleştirecek uzman tarafından gerekli muayenelerin ve tetkiklerin yapılması gerekir. Kişilerin ihtiyaçlarına ve vücut şekline göre yapılacak işlemler ve tedavi yöntemi belirlenir. Yapılması planlanan işlem öncesinde Vaser liposuction fiyatları hakkında bilgi alınarak bütçe planlaması yapılması doğru bir karar olacaktır.

Vaser Liposuction En Sık Nerelerde Tercih Ediliyor?        

Vaser liposuction fiyatları bütçeyi zorlamayacak şekilde düşük maliyetli olması nedeniyle rahatlıkla tercih edilebilen bir uygulama olmakla birlikte günümüzde en popüler estetik işlemler arasında yer alır.  Vaser liposuction yöntemi; karın, basen, iç bacak, dış bacak, sırt, bel, göğüs bölgesi gibi birçok bölgede rahatlıkla tercih edilebilir. Kadınlar genellikle vaser liposuction yöntemini karın, basen ve gıdı bölgelerinde tercih etmektedir. Liposuction yöntemi ile bu bölgelere aynı anda jinekomasti işlemi de uygulanabilir. Yapılacak işlemler, kişilerin ihtiyaçlarına ve vücut yapılarına göre farklılık gösterebilir.

Vaser Liposuction Sonuçları Kalıcı Mıdır?

Vaser liposuction yöntemi, bölgesel yağlanma problemlerinde oldukça etkili ve başarılı sonuçların elde edildiği ağrısız yöntemlerden birisidir. Vaser liposuction yöntemi, bölgesel yağlanma tedavilerinde kalıcı sonuçların elde edildiği yöntemlerdir. Uygulama sonrasında kişilerin bazı hususlara dikkat etmesi gerekir. Düzenli beslenme ve egzersiz ile verilen yağların, geri alınmaması sağlanabilir. Ancak sağlıksız beslenme ve hareketsizlik sonucunda tekrar aynı bölgelerde yağlanma görülebilir. Sallanmanın görüldüğü bölgelerde tekrar estetik operasyonlara başvurulması gerekebilir.

Vaser Liposuction Sonrası

Vaser liposuction günümüzde en çok tercih edilen yağ aldırma ve vücut şekillendirme tekniğidir. Kısa süreli ve oldukça basit bir işlemi olan vaser liposuction sonrasında, bazı hususlara dikkat edilmesinde fayda vardır. İyileşme sürecinin daha rahat geçebilmesi için uzman doktorun belirlediği tavsiyelere ve önerileri uyulması gerekir.

Vaser liposuction sonrasında işlem yapılan bölgelerde, şişlik ve ödem oluşması normaldir. Oluşan ödem ve şişlikler, kısa süre içerisinde kaybolur. Bunun yanı sıra uygulama sonrasında kişilerin, fazla ağrısı olmaz. Uzman doktor gerekli gördüğü durumlarda ağrı kesici ilaç tedavisi uygular. Ayrıca işlem sonrasında sigara, alkol gibi içeceklerden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra vaser liposuction sonrasında bol bol su tüketilmesi gerekir.

Vaser Liposuction Yaptıranlar

Vaser liposuction fiyatları yapılan işlemlere ve bölgenin alanına göre farklılık gösterebilir. Günümüzde kadın, erkek birçok kişi tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntem, uzman kişiler tarafından yapıldığından oldukça başarılı ve etkili sonuçlar elde edilmiştir. Vaser liposuction yöntemini tercih eden kişilerin birçoğu, işlem sonrası memnuniyetlerini dile getirmektedir. Vaser liposuction işlemi yaptırmadan önce kurum ile ilgili araştırma yapılırken daha önce işlem yaptırmış kişilerin memnuniyetleri hakkında bilgi sahibi olmak önemli bir noktadır.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction fiyatları kullanılacak yöntemlere ve işlemin yapıldığı kuruma göre farklılık gösterebilir. Günümüzde estetik operasyonlar için farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Birçok kurum bu tür estetik operasyonları gerçekleştirir.

Uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilen vaser liposuction sonrası, başarılı ve istenilen sonuçlar elde edilebilir. Vaser liposuction fiyatları, kurumun bulunduğu ile göre değişiklik gösterebilir. Vaser liposuction öncesinde işlemin gerçekleştirileceği kurum ile irtibata geçerek fiyatlar hakkında görüşme yapılması bütçe planlaması açısından daha doğru olacaktır.