Uyluk Germe Ameliyatı

Uyluk germe ameliyatı, bacak bölgesinde meydana gelen yağlanma ve sarkmaların neden olduğu görünümü iyileştirmek için yapılan cerrahi bir operasyondur. Kişilerde aşırı kilo kaybı, hamilelik, yaşın ilerlemesi, çevresel etmenler, genetik faktörler gibi nedenlerden dolayı bacak bölgesinde bazı deformasyonlar meydana gelebilir. Meydana gelen bu deformasyonları gidermek için birçok teknik ve yöntem kullanılır. Tercih edilen tekniklerden en etkili ve başarılı sonuçların elde edildiği işlem, cerrahi müdahalelerdir. Ameliyatsız yöntemlerin yeterli kalmadığı durumlarda, cerrahi müdahalelere başvurulur. Ancak bazı durumlarda uyluk germe ameliyatı ile birlikte lazerli tedavi de beraberinde tercih edilebilir.

Uyluk Germe Ameliyat Nedir?

Hasta, detaylı bir şekilde muayene edilerek işlem sonrasındaki beklentilere göre yapılacak işlemler belirlenir. Bazı kişilerde bacak bölgesinde hem yağlanma hem de sarkma görülebilir. Bu tür durumlarda uyluk germe ameliyatları kaçınılmazdır. Uyluk germe ameliyatları ile bacak bölgesindeki yağ dokusu çıkarılır. Daha sonra sarkmaya neden olan fazla deri, yukarıya doğru gerilir.

Ancak genellikle fazla olan deri kesilerek çıkartılır. Uyluk germe ameliyatlarında yapılan kesi, bacağın iç tarafında kalacak şekilde yapılır. Bu sayede ameliyat izi saklanarak görünmez hale getirilir. Uyluk germe ameliyatları ile bacakların üst ve iç tarafında bulunan deri bolluğu sorunları ortadan kaldırılır.

Uyluk Germe Ameliyatları Kimlere Yapılır?

Uyluk germe ameliyatları kadın-erkek herkes tarafından tercih edilebilir. Yaşın ilerlemesi ile ya da hızlı kilo alıp verme sonucu birlikte bacak bölgesinde meydana gelen sarkmalar, zamanla daha da ilerleyebilir. Uyluk germe ameliyatları, ameliyatsız yöntemlerle tedavinin mümkün olmadığı hallerde tercih edilir.

Genellikle kırklı yaşların üstündeki kişiler tarafından tercih edilen uyluk germe ameliyatları, kişilerin ihtiyaçlarına göre daha erken yaşlarda da yapılabilir. Uyluk germe ameliyatları, hamile ve emziren anneler için uygun değildir. Ayrıca kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin de durumlarını uzman doktora bildirmeleri gerekir. Ameliyat öncesinde detaylı muayene ve tetkikler yapılarak kişilerin bu işleme uygun olup olmadı belirlenmelidir.

Uyluk Germe Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Hasta detaylı bir şekilde muayene edilerek işlem sonrasındaki beklentilere göre yapılacak işlemler belirlenir. Uyluk germe ameliyatlarında, uyluk bölgesi denilen bölgedeki yağlanma ve sarkmalar giderilir. Ameliyat esnasında bacağın iç tarafında yatay bir iz bırakacak şekilde kesi yapılır. Yapılan bu kesiyle bölgedeki yağlar dışarıya çıkarılır. Ameliyat esnasında kişilerin durumuna göre bazen lazer liposuction ile yağlar vücuttan uzaklaştırılır. Daha sonra deri bolluğunu gidermek için fazla olan deri kesilerek çıkarılır. Yapılan yatay kesi sayesinde kişi ayakta durduğunda karşı taraftan izin görünmesi mümkün değildir.

Uyluk Germe Ameliyatlarında Anestezi Gerekir mi?

Uyluk germe ameliyatı esnasında kişilere, anestezi uygulanır. Genellikle genel anestezi altında işlemler yapılır. Ancak ameliyat öncesinde kişilerin anesteziye karşı herhangi bir alerji durumunun olup olmadığı belirlenmelidir. Uyluk germe ameliyatları, genellikle kalça germe estetiği ile aynı anda yapılan işlemlerdir. Yalnızca uyluk germe ameliyatı yapılacaksa kişilere lokal anestezi de uygulanabilir. Ancak her iki işlem aynı anda yapılacaksa, genel anestezi altında yapılması gerekir.

Uyluk Germe Ameliyat Öncesi Sonrası

Uyluk germe ameliyatı neticesinde istenilen sonuçların elde edilebilmesi için işlem öncesi ve sonrası bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Uyluk germe ameliyatı öncesinde profesyonel ve uzman kişilerle ve kurumlarla irtibata geçilmelidir. İşlemin, hastane ortamında steril şartlarda yapılması gerekir. Uyluk germe ameliyatından en az 1 hafta öncesinde aspirin, antibiyotik gibi ilaçların kullanımına ara verilmelidir.

Sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıklar ameliyat öncesi ve sonrasında belirli bir süre kullanılmamalıdır. Uyluk germe ameliyatı, bacak bölgesine uygulanan bir işlem olduğundan kişilerin kendilerini zorlayacak hareketlerden uzak durması gerekir. Ameliyat sonrasında uzman doktorun önerilerine ve tavsiyelerini birebir uyulması oldukça önemlidir. Bunun yanı sıra ameliyat sonrasında kişilerin belirli bir süre istirahat etmesi gerekecektir. İşlem sonrasında yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmesi önemli bir husustur.

Uyluk Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürmektedir?

Uyluk germe ameliyatı süresi, yapılacak işleme, kişinin durumuna göre farklılık gösterir. Uyluk germe ameliyatları ile birlikte diğer bazı estetik operasyonlar aynı anda uygulanabilir. Bu nedenle ameliyat süresi; kişilere ve yapılacak müdahalelere göre uzayabilir. Ancak uyluk germe ameliyatları, ortalama 1 ile 2 saat kadar sürmektedir. Uyluk germe işleminde yapılacak ameliyatsız yöntemler daha kısa sürelidir.

Uyluk Germe Ameliyatlarının Sonucu Kalıcı mıdır?

Uyluk germe ameliyatı, ameliyatsız yöntemlere göre daha uzun süre kalıcılığını devam ettirir. Yapılan tüm estetik operasyonlarda yaşlanma durdurulamaz. Bu nedenle işlemin etkisi geçtikten sonra tekrar aynı bölgede kırışıklık, sarkma gibi yaşlanma belirtileri ortaya çıkabilir.

Uyluk germe ameliyatı sonrasında düzenli beslenme ve spor ile kalıcılık süresi daha da uzatılabilir. Ancak işlem sonrasında bacak asla ilk haline geri dönmez. Ağrısız ve konforlu uyluk germe ameliyatları ile muhteşem görünümler elde edilebilir. Germe işlemi sonrasında belirli bir süre sonra uyluk bölgesinde yavaş yavaş gevşeme ve sarkmalar oluşabilir.

Uyluk Germe Ameliyatı Fiyatları

Uyluk germe ameliyatı fiyatları, yapılacak işleme ve işlemin gerçekleştirileceği kuruma göre farklılık gösterilebilir. Uyluk germe ameliyatı fiyatları öncesinde, işlemin gerçekleştirileceği kurumla detaylı bir görüşme yapılması gerekir. Bu ameliyatlar, diğer birçok estetik operasyonlara göre daha uygun fiyatlı işlemlerdir.