Şakak Germe

Yüz bölgesi, yaşlanma belirtilerinin ilk olarak ortaya çıktığı bölgedir. Kadın-erkek herkeste görülen bu sarkmalar ve kırışıklıklar, kişilerde donuk yorgun ve uykusuz bir görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Yüz bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmalar; göz, ağız çevresinde alın ve şakak bölgesinde oluşur. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte meydana gelen bu deformasyonları gidermek için birçok teknik kullanılır.

Şakak bölgesinde meydana gelen kırışıklıkları ve sarkmaları gidermek için etkili ve başarılı sonuçlar elde edilen şakak germe operasyonları tercih edilebilir. Alın ve şakak bölgesinde bulunan çizgiler, yaşlanmanın etkisiyle daha da belirginleşir.

Günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen şakak germe operasyonları sonrasında kişilerin daha canlı ve daha genç bir görünüme kavuşması sağlanır. Şakak germe fiyatları yapılan işleme göre bütçeye uygun olmakla birlikte kişilere sunduğu avantajları ile de günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen oldukça başarılı ve etkili yöntemlerdir.

Şakaklarda Neden Sarkma Olur?

Şakrak germe operasyonları, kısa süreli ve genel anestezi altında yapılan işlemlerdir. Kişilerde doğuştan alın bölgesinde çizgiler bulunur. Bu çizgiler; düzensiz beslenme, genetik yapı, yaşın ilerlemesi, çevresel etmenler, hızlı kilo alıp vermek gibi nedenlerden dolayı daha da belirginleşir. Belirginleşen çizgiler, dikey bir hal alır. Bu durum, kişiler yorgun ya da uykusuz olduklarında daha da yaşlı bir görünümün ortaya çıkmasına sebebiyet verir.

Şakak bölgesinde meydana gelen sarkmaların sebepleri arasında sigara içme, alkol tüketimi, aşırı makyaj yapma, yaşam tarzı gibi etkenler de bulunur. Bunun yanı sıra az su tüketimi, hareketsizlik gibi durumlarda şakak bölgesinde yaşlanma belirtilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Herhangi ciddi bir sağlık problemi bulunmayan kişiler tarafından rahatlıkla tercih edilebilen şakak germe ameliyatları ile alın bölgesindeki çizgiler minimal hale getirilir.

Şakak Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Şakak germe estetiği, uzman cerrahlar tarafından gerçekleştirilen küçük bir operasyondur. Lokal anestezi altında yapılan şakak germe estetiği ile birlikte kaşlara da müdahale edilebilir. Bu operasyonlar ile alında meydana gelen derin çizgiler giderilir ve yorgun görünen yüz ifadesi daha canlı ve keskin bir hale getirilir. Şakak bölgesinde meydana gelen sarkmalar, kaş çevresinin de aşağı doğru inmesine neden olur. Bu yöntem sayesinde kaşlar yukarıya doğru kaldırılır ve kavisli bir hale getirilir. Ayrıca şakak germe operasyonları ile göz kapakları da yukarıya doğru kaldırılır.

Şakak Germe Estetiği Ne Kadar Sürer?

Şakak germe estetiği genellikle kırklı yaşların üstünde tercih edilir. Ancak 40 yaş altındaki kişiler de bazen bu operasyonlara ihtiyaç duyabilir. Yüzde meydana gelen cilt bozuklukları, kişilerin erken yaşta bu tür estetik operasyonları yaptırmalarına neden olur. Şakak germe estetiği, kısa süreli ve çoğunlukla başarılı sonuçlar veren bir işlemdir. Şakak germe estetik operasyonları, ortalama 1 ile 1,5 saat kadar sürer. Bu süre, yapılacak işlemlere göre farklılık gösterebilir. Şakak germe estetiği operasyonları ile birlikte bazı diğer estetik operasyonlar aynı anda uygulanabilir find.

Şakak Germe Estetiğinden Sonra İyileşme Süreci

Şakak germe veya diğer bir adıyla temporal lift ameliyatı, şakak bölgesinde meydana gelen kırışıklıkları gidermek için yapılır. İşlem sonrasında iyileşme süresi, ortalama 1 ile 2 hafta kadar sürer. Ancak şakak germe estetiği sonrasında uzman doktorun tavsiyelerine ve uyarılarına birebir uyulması gerekir. Ameliyat sonrasında yüzde meydana gelen şişme, morarma ve kızarıklıklar, 3 veya 4 gün içerisinde kaybolmaya başlar. Bu tür komplikasyonların görüldüğü bölgelere buz konulması önerilir. İşlem sonrasında kişilerde çok az kese izi kalabilir. Ancak bu bölge genellikle saç bölgesinde kalacağı için pek görünür olmaz

Şakak Germe Öncesi Sonrası

Şakak germe estetiği operasyonlarında beklenen başarılı sonuçların elde edilebilmesi için öncesi ve sonrası bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Estetik ameliyat öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzman ile bir görüşme yapılıp; kişinin şakak germe estetiğine uygun olup olmadığı belirlenmelidir. İşlem öncesinde sigara, alkol gibi zararlı alışkanlıkların bırakılması gerekir. Şakak germe operasyonları sonrasında kişiler, işlem yapılan bölgelerini darbelerden uzak tutmalıdır. Ameliyat öncesinde aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlara ara verilmelidir. Şakak germe ameliyatları sonrasında sağlıklı beslenerek bol bol su tüketilmelidir.

Şakak Germe Yaptıranlar

Şakak germe günümüzde kadın, erkek herkes tarafından yaptırılan oldukça popüler estetik ameliyatlardır. Uzman ve profesyonel kişiler tarafından yapılan şakak germe operasyonları sonrasında, başarılı ve etkili sonuçlar elde edilmiştir. 18 yaşını doldurmuş ve hamilelik ve emzirme durumu bulunmayan kişilere yapılabilir. Ayrıca kanser, kalp rahatsızlığı gibi ciddi sağlık problemleri bulunan kişilerin işlem öncesinde uzman doktorları ile bir ön görüşme yapıp gerekli izinleri almaları gerekir. Şakak germe fiyatları araştırılırken kurumun başarıları ve hasta memnuniyetlerine de dikkat edilmelidir.

Şakak Germe Fiyatları

Şakak germe fiyatları işlemin gerçekleştirildiği kuruma ve kurumun bulunduğu ile göre farklılık gösterir. İşlem öncesinde kurum ile bir ön görüşme yapılarak fiyatlar hakkında detaylı bilgi alınabilir. Şakak germe operasyonları, 5 ile 10 yıl boyunca etkisini gösteren başarılı işlemlerdir. Fiyat araştırması yapılırken kurumun kalitesi ve güvenilirliğine dikkat edilmesi gerekir.