Mini Karın Germe

Günümüzde birçok kişi daha iyi bir görünüme kavuşmak için estetik yöntemleri tercih etmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte vücutta meydana gelen deformasyonları gidermek için birçok teknik ve yöntem kullanılır. Yaşın ilerlemesi, yerçekimi, çevresel etmenler, genetik yapı, sağlıksız beslenme gibi nedenlerden dolayı vücutta belirli bölgelerde sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir. Mini karın germe, günümüzde popüler olan oldukça başarılı ve etkili estetik operasyonlardır. Mini karın germe, liposuction yönteminin yetersiz kaldığı durumlarda tercih edilen bir seçenektir. Karın bölgesindeki fazla kiloları yok etmek için mini karın germe ameliyatları tercih edilebilir.

Mini Karın Germe Nedir?

Mini karın germe ameliyatları ile karın bölgesindeki az miktardaki sarkıklık ve yağlanma giderilir. Klasik karın germe ameliyatlarından farklı olarak mini karın germe ameliyatlarında, daha küçük kesiler ile ameliyat işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca mini karın germe operasyonları, daha kısa süreli ve daha konforlu işlemlerdir. Bu işlem esnasında göbek deliğinin yeri değişmez. Yapılan işlemlerle sarkmış karın derisi düzeltilerek, kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Oldukça etkili ve basit bir yöntem olan mini karın germe ameliyatlarında, iyileşme süresi daha kısadır.

Mini Karın Germe Kimlere Yapılır?

Mini karın germe operasyonları kilosu az olan kişilere uygulanır. Kilo problemi fazla olmayan ancak karın bölgesinde hafif yağlanma ve kırışıklık olan kişilere, mini karın germe ameliyatı için uygundur. Karın germe ameliyatlarına göre daha kısıtlı bir işlem olan bu yöntem, az ve orta derecedeki sarkık derilerin giderilmesi için tercih edilir. Mini karın germe ameliyatları öncesinde uzman doktorla iletişime geçilerek, kişilerin bu işleme uygun olup olmadığı belirlenir.

Zayıf olmasına rağmen karın bölgesindeki inatçı yağlardan kurtulmak isteyen kişiler, mini karın germe ameliyatlarını rahatlıkla tercih edebilir. Klasik karın germe ameliyatlarına göre daha kolay ve kısa bir işlem olan bu yöntemden faydalanabilmek için sarkma derecesi ilerlemeden uzman bir plastik cerrah ile görüşülmelidir. Mini karın germe ameliyatları, doğumdan sonra kalan yağlanma ve sarkmaların görünümün iyileştirilmesi için de en etkili yöntemdir.

Mini Karın Germe Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatları öncesinde öncelikle leafaction yöntemine başvurulur. Karnın alt kısmında küçük kesiler atılarak yağ tabakası uzaklaştırılır. Daha sonra sarkmaya neden olan fazla deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılır. Mini karın germe ameliyatları ile karın duvarı kasları gerilerek kişilerin daha sıkı ve daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır. Ameliyat esnasında kesi iç çamaşırı bölgesine yapılır ve böylece kesik izi saklanmış olunur.

Mini Karın Germe Öncesi

Mini karın germe öncesi uzman plastik cerrah ile görüşme sağlanarak kişilerin ameliyata uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Ameliyat öncesinde uzman doktorla detaylı görüşme yapılarak kişilerin beklentileri ve yapılacak işlemler hakkında bilgi alınmalıdır. Ameliyat öncesinde aspirin, antibiyotik gibi ilaçların kullanımına bir süre ara verilmesi gerekir. Ayrıca kanser, kalp hastalığı, şeker hastalığı, kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin, bu durumları uzman doktorlarına bildirmeleri önemlidir. Ayrıca ameliyat öncesi ve sonrasında kişilerin alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıkları belirli bir süre bırakmaları istenir.

Mini Karın Germe Sonrası

Mini karın germe operasyonları sonrasında uzman doktorun tavsiyelerine ve önerilerine uyulması gerekir. Operasyon sonrasında, kişiler belirli bir süre istirahat etmeli ve dinlenmelidir. Mini karın germe ameliyatı sonrası yaklaşık 1 hafta sonra dikişler alınır. Dikiş bölgesinde belirli bir süre kızarıklık görülmesi normaldir.

Mini Karın Germe Ne Kadar Sürmektedir?

Mini karın germe ameliyatlarının süresi, yapılacak işlemlere göre farklılık gösterir. Ancak karın germe ameliyatlarına göre daha kısa süreli işlemlerdir. Mini karın germe ameliyatları, ortalama 1-2 saat kadar sürer. Bu ameliyatlarda kişilerden alınan yağ dokusunun kalınlığı, ameliyat süresinin belirlenmesinde belirleyicidir.

Mini Karın Germe Ağrılı mıdır?

Mini karın germe ameliyatları, genel anestezi altında yapılır. Bu yöntem, diğer birçok estetik ameliyata göre daha kolay ve rahattır. Mini karın germe ameliyatı, ağrılı bir işlem değildir. Ameliyat esnasında işlem yapılan bölgeye lokal anestezi uygulanır. Böylece ameliyat sonrasında kişiler uzun bir süre ağrı hissetmez. Daha sonra oluşan hafif ağrılar için uzman doktor ağrı kesici tedavi uygular.

Mini Karın Germe Sonucu Kalıcı mıdır?

Mini karın germe ameliyatı diğer estetik operasyonlar gibi yaşlanmayı durdurmaz. Ancak karın bölgesinde meydana gelen yağlanma ve sarkmaların giderilmesinde büyük ölçüde katkı sağlar. İşlem sonrasında belirli bir süre sonra karın bölgesinde yavaş yavaş sarkmalar ve yağlanmalar tekrar görülebilir. Ancak hiçbir zaman ameliyat öncesinde bulunan sarkmalar ve yağlanmalar oluşmaz.

Mini Karın Germe Sonrası Gebe Kalınabilir mi?

Mini karın germe operasyonları sonrasında gebe kalınmasında herhangi bir sakınca yoktur. Ancak gebelik ile birlikte karın bölgesi tekrar genişleyerek gevşeme oluşacaktır. Bu nedenle uzman plastik cerrahlar, işlemden kısa bir süre sonra gebelik düşünen kadınların mini karın germe ameliyatı olmalarını tavsiye etmez.

Mini Karın Germe Fiyatları

Mini karın germe fiyatları, yapılacak işlemlere göre farklılık gösterir. Mini karın germe fiyatları; işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve kurumun bulunduğu ile göre değişebilmektedir. Estetik operasyonların kaliteli ve güvenilir kurumlarda yaptırılması, sağlık açısından oldukça önemlidir. Deneyimsiz kişiler tarafından yapılan karın germe ameliyatları sonrasında ciddi sağlık problemleri ortaya çıkabilir.