Mezoterapi Nedir?

Yaşın ilerlemesi, çevresel etkenler, genetik yapı gibi nedenlerden dolayı ciltte bazı deformasyonlar oluşur. Günümüzde kadın-erkek olmak üzere herkes dış görünüşlerine özen gösterir. Ciltte meydana gelen deformasyonları gidermek için cerrahi yöntemler veya ameliyatsız yöntemler kullanılır. Mezoterapi cildin orta tabakasına özel iğneler kullanılarak yapılan ameliyatsız yöntemler arasında yer alır. Hazırlanan özel iğneler içerisine faydalı mineral, enzim ve vitaminler enjekte edilir. Günümüzde en popüler olan estetik işlemler arasında yer alan mezoterapi, etkili ve başarılı estetik yöntemleri içerisinde yer alır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Mezoterapi ciltte meydana gelen deformasyonları gidermek için özel olarak hazırlanan solüsyonların cildin orta katmanına enjekte edilmesi işlemidir. Bu işlem için kullanılan özel iğneler içerisine, insan sağlığı için herhangi bir zararı bulmayan özel karışımlar hazırlanır. Hazırlanan solüsyonlar, işlemin yapılacağı bölgeye ve kişinin ihtiyaçlarına göre belirlenerek enjekte edilir.

Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

Mezoterapi tedavisi, oldukça kolay ve pratik estetik işlemlerden birisidir. Mezoterapi öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzman ile bir ön görüşme yapılarak gerekli muayeneler ve incelemeler yapılır. Kişilerin isteklerine ve ihtiyaçlarına yönelik tek kullanılmak iğneler, solüsyonlar şeklinde cilde uygulanır. İşlem esnasında bölgeye anestetik özelliğe sahip krem uygulaması yapılır.

Mezoterapi Faydaları Nelerdir?

Günümüzde vücutta meydana gelen deformasyonlar için genellikle ameliyatsız yöntemler tercih edilir. Bu yöntemler arasında yer alan mezoterapi vücutta meydana gelen kırışıklık, cilt lekesi, güneş lekesi, bölgesel yağlanma gibi birçok sorunun giderilmesinde etkilidir. Ayrıca mezoterapi birçok kişide görülen kellik, saç dökülmesi gibi sorunlarda da tercih edilen yöntemlerden birisidir. Mezoterapi, ameliyatsız bir işlem olduğundan kolay ve konforludur.

Mezoterapi Kimlere Uygulanır?

Mezoterapi yöntemi, kadın-erkek herkese uygulanabilir bir yöntemdir. 18 yaşını doldurmuş ve işlemin uygulanması engelleyecek herhangi bir rahatsızlığı bulunmayan kişiler, bu yöntemi rahatlıkla tercih edebilirler. Mezoterapi öncesi uzman kişiyle bir ön görüşme yapılması ve detaylar hakkında bilgi alınması faydalı olacaktır.

Mezoterapi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mezoterapi işlemi sonrasında beklenen sonuçların alınabilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. İşlem sonrasında, vücudu sıkan ve kan dolaşımını engelleyebilecek kıyafetler giyilmemelidir. İşlem sonrasında alkol, sigara gibi insan sağlığı için birçok zararı bulunan alışkanlıklardan kesinlikle uzak durulmalıdır. Ayrıca mezoterapi sonrasında, işlem yapılan bölgeye uzman hekimin belirttiği süreler içerisinde makyaj yapılmamalıdır.

Mezoterapi Hangi Durumlarda Uygulanması Sakıncalıdır?

Mezoterapi uygulaması, ameliyatsız yöntemler olduğundan birçok kişiye uygulanabilir bir tedavi yöntemidir. Ancak hamile veya hamilelik şüphesi bulunan kişiler ile emziren anneler için bu tür uygulamalar sakıncalıdır. Bunun yanı sıra ciddi cilt problemleri bulunan, kanser hastaları, şeker hastaları, alerjenlik yapıya sahip kişilere mezoterapi uygulamasının yapılması sakıncalıdır. Belirtilen bu hususlara dikkat edilmesi alınacak sonucun başarılı yönde olmasını doğrudan etkileyecektir.

Mezoterapi Uygulamasının Özeliği Nedir?

Mezoterapi uygulaması, birçok cilt probleminin giderilmesinde etkili bir yöntemdir. İşlem esnasında deformasyon görünen bölgeye, direkt olarak ilaç enjekte edilir. Bu sayede yalnızca sorun görülen bölgedeki cilt problemleri giderilir. Oldukça konforlu ve pratik bir işlem olan mezoterapi sonrasında başarılı sonuçlar elde edilir. Yalnızca sorunun bulunduğu bölgeye, özel solüsyonlar enjekte edilir ve bu işlemde vücut sistemine herhangi bir zarar verilmez.

Mezoterapinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Mezoterapi, birçok hastalığın tedavisinde tercih edilen bir yöntemdir. Vücutta görülen iltihaplı hastalıkların tedavisinde, eklem ağrılarında mezoterapi işlemi tercih edilebilir. Ayrıca mezoterapi; damar hastalıklarının giderilmesinde, kas zedelenmelerinde tercih edilen yöntemler arasındadır. Mezoterapi yöntemi bazı durumlarda ağrı kesici bir yöntem olarak da kullanılır.

Yüz ve Cilt Mezoterapisinin Faydaları

Mezoterapi, birçok cilt ve yüz probleminin giderilmesinde etkili faydaları bulunur. Özellikle kadınları rahatsız eden çatlak, selülit gibi sorunların giderilmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun yanı sıra gözaltlarında meydana gelen kızarıklık, morluk gibi sorunların tedavisinde de tercih edilir. Mezoterapi; ciltte meydana gelen kırışıklık, sarkma gibi deformasyonları giderek daha dolgun ve daha parlak bir cilt yapısının oluşmasını sağlar. Bu uygulama; cildi gençleştirir, kişilerin daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlar.

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanmaktadır?

Mezoterapi, saç dökülmesi ve kellik tedavisinde kullanılan yöntemler arasındadır. Saç dökülmesinin ve kelliğin görüldüğü bölgelere yüzeysel enjeksiyonlar uygulanarak tekrar saçların yenilenmesi ve çoğalması sağlanır. Saç dökülmesi için kafaya enjekte edilen solüsyonlar, vücut için faydalı ve gerekli vitamin ve minerallerden oluşur. Mezoterapi uygulaması, saç dökülmesi tedavisinde belirli aralıklarda kişilerin ihtiyacına uygun sayıda seanslar halinde yapılmalıdır.

Saç Mezoterapisinin Faydaları

Mezoterapi ciltte meydana gelen birçok sorunun giderilmesinde sağladığı avantajların yanı sıra saçta meydana gelen deformasyonlarda da oldukça faydalı ve etkilidir. Saç mezoterapisi, saç dökülmesini azaltarak saçların çoğalmasını sağlar. Kafa bölgesinde kan dolaşımını hızlandırarak saçların yenilerinin oluşmasına yardımcı olur.

Saçları besleyerek, saç kırıklarını önler. Saç mezoterapisi, kısa süre içerisinde saç dökülmesini engelleyerek başarılı sonuçların alınmasını sağlar ve ayrıca kalıtsal saç dökülmelerinde başarılı sonuçların elde edildiği bir yöntemdir. Mezoterapi işlemi ile saçları besleyen vitaminler, mineraller, saç köklerine enjekte edilerek saç köklerinin daha iyi beslenmesi sağlanır.

Mezoterapi Fiyatları

Mezoterapi fiyatları, işlemin yapılacağı bölgenin alanına göre farklılık gösterir. Ayrıca işlemin gerçekleştirileceği kurum ve kurumun bulunduğu ile göre fiyatlar değişir. Uzmanlık gerektiren işlem olan bu uygulamanın, mutlaka profesyonel uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Mezoterapi öncesinde işlemi gerçekleştirilecek kurum ile irtibata geçerek fiyat hakkında görüşme yapılması faydalı olacaktır.