Meme Küçültme

İnsanlar; çevresel etmenler, genetik yapı, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı vücutlarında bulunan deformasyonları gidermek için estetik operasyonlara başvurmaktadır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte yapılan estetik operasyonlarda, birçok teknik ve yöntem kullanılır. Yapılan estetik operasyonları, bazen sağlık açısından zorunlu bazen de kişilerin vücutlarında rahatsız oldukları görünümleri değiştirmek için yapılır.

Meme küçültme operasyonları, günümüzde en çok tercih edilen estetik operasyonlardan birisidir. Bu ameliyatlar, memelerinin büyüklüğünden şikâyetçi olan kişilerin tercih ettiği operasyonlardır. Ayrıca meme küçültme operasyonları, sarkma problemlerinde de tercih edilebilir.

Meme küçültme operasyonları, görünüm açısından büyük göğse sahip olmaktan rahatsız olanlara ve sağlık açısından farklı rahatsızlıklardan dolayı memeleri büyüyen kişilere yapılan bir müdahaledir. Memelerin gerekenden daha büyük olması, kişilerde sırt ve omuz ağrılarına sebebiyet verebilir. Meme küçültme fiyatları ve kişilere sağladığı yararı ile günümüzde çok fazla tercih edilmektedir.

Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

Meme küçültme fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin yapılacağı kurum ile iletişime geçilmelidir. Meme küçültme işlemleri, etkili ve başarılı sonuçlar alınan cerrahi bir yöntemdir. Yapılan meme küçültme ameliyatları, genellikle genel anestezi altında yapılır ve ortalama 3 saat kadar sürer. Meme küçültme ameliyatlarında, meme ucu dairesel olarak kesilir ve fazla doku vücuttan uzaklaştırılır. Yapılacak işlemler; memenin dokusuna, büyüklüğüne ve kişilerin cilt yapısına göre uzman doktor tarafından belirlenir.

Meme Küçültme Yöntemleri

Meme küçültme için farklı teknikler ve yöntemler kullanılır. Meme küçültme ameliyatları, memede görülen büyüklük ve sarkmaları gidermek için yapılan cerrahi işlemlerdir. Kullanılan tüm tekniklerin ve yöntemlerin, bazı avantajları ve dezavantajları bulunabilir. Meme küçültme operasyonlarında tercih edilecek yöntemler ve teknikler, uzman doktor tarafından yapılan detaylı muayene ve röntgen görüntüleri sonrasında karar verilir.

Kullanılan tüm tekniklerde amaç, meme dokusu ve deriyi şekillendirmek ve dokuya zarar vermemektir. Memeyi daha küçük ve daha sıkı bir görünüme kavuşturmak için tercih edilen meme küçültme ameliyatlarının, uzman kişiler tarafından hastane ortamında yapılması gereken cerrahi işlemlerdir.

Meme Küçültme Öncesi

Meme küçültme operasyonlarında başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için öncesinde bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle işlemin deneyimli ve profesyonel doktorlar tarafından yapılması en önemli husustur. İşlem öncesinde, gerekli muayenelerin ve tetkiklerin yapılıp; kişilerin ameliyata uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Meme küçültme ameliyatlarının öncesinde, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçların en az 1 hafta öncesinden ara verilmesi gerekir. Bunun yanı sıra kişilerin, ameliyattan 1 hafta önce geçirdikleri grip gibi hastalıkları doktorlarına bildirmelidir. Ameliyat öncesi kurum ile görüşülerek meme küçültme fiyatları hakkında bilgi alınarak bütçe planlaması yapılması uygun olacaktır.

Meme Küçültme Riskleri Nelerdir?

Meme küçültme fiyatları araştırılırken, kurumun kalitesi ve güvenilirliğine dikkat edilmelidir. Tüm cerrahi işlemlerde olduğu gibi meme küçültme ameliyatlarının da bazı riskleri bulunur. Yapılan ameliyatlar sonrasında enfeksiyon, kanama gibi durumlar ile karşılaşılabilir.

Bunun yanı sıra deneyimsiz kişiler tarafından yapılan meme küçültme operasyonlarında, süt kanallarına zarar verilebilir. Süt kanallarına zarar verilmesi durumunda, emzirmede bazı sorunlar yaşanabilir. Ayrıca meme küçültme operasyonlarında, meme başında bazı sıkıntılar ortaya çıkabilir. Bu tür sorunları tamamen ortadan kaldırmak için deneyimli uzman doktorlar tarafından işlemler yapılmalıdır.

Meme Küçültme Sonrası

Meme küçültme ameliyatları, genel anestezi altında yapıldığından kişiler 1 gün hastanede yattıktan sonra taburcu edilir. Kişilerin, evde en az 1 hafta istirahat etmeleri gerekir. Ameliyat sonrasında en az 1 ay kişilerin, ağır egzersiz hareketlerden ve yüklerden kaçınması zorunludur. Ayrıca kol ve göğüs bölgesini zorlayacak hareketlerden de uzak durulmalıdır. İşlem yapılan bölgede ödem ve şişlik oluşabilir. Oluşan şişlik ve ödem, ortalama 3 hafta içerisinde kaybolur.

Meme Küçültme Sonra İz Kalır mı?

Meme küçültme ameliyatlarında, çok az iz kalabilir. Ameliyat esnasında kesi; meme başında, meme başının aşağısında yapılabilir. Kesin yapılan bölgede kısmen renk değişimi görülebilir. Bu iz, ince bir çizgi şeklinde ve uzaktan bakıldığında görülebilecek şekilde değildir.

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur mu?

Meme küçültme ameliyatları sonrasında kişilerde, hafif ağrılar görülebilir. Kişilerin, ağrıyı azaltması için bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Ameliyat sonrasında yaşanacak ağrılara karşı uzman doktor ağrı kesici tedavisi uygular. Ayrıca bu ameliyatlar, genel anestezi altında yapıldığından kişilerde hafif baş ağrıları da görülebilir.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur mu?

Meme küçültme ameliyatları sonrasında kişilerde, kansere sebebiyet verecek herhangi bir durum oluşmaz. Bu ameliyatlarda, meme dokusunun büyük bir kısmı çıkarıldığında daha sonra görülebilecek meme kanseri oranı düşer. Ancak ailesinde daha önceden meme kanseri teşhisi konulan kişilerin, işlem öncesinde bazı tetkikleri yaptırmaları gerekir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme küçültme ameliyatları sonrasında başarılı sonuçlar elde edilebilmesi için kişilerin, bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Ameliyat sonrasında en az 1 hafta istirahat edilmelidir. Kol ve göğüs bölgesini zorlayacak itme, çekme gibi hareketlerden kesinlikle kaçınılmalıdır. Ayrıca ameliyat sonrasında önerilen sporcu sutyeni belirli bir süre kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra ameliyat sonrasında sigara ve alkol gibi alışkanlığı bulunanlar bu alışkanlıklarını terk etmelidir. Meme küçültme ameliyatları sonrasında, bol bol su tüketilmesi gerekir.

Meme Küçültme Fiyatları

Meme küçültme fiyatları işlemin yapılacağı kuruma, uygulanacak teknik ve yöntemlere göre farklılık gösterir. İşlem öncesinde yapılan detaylı muayeneler sonrasında kişinin ihtiyaçlarına uygun şekilde tedavi yöntemi belirlenir. Meme küçültme işlemleri, Sağlık Bakanlığı tarafından izinli ve onaylı merkezlerde yaptırılmalıdır. Aksi takdirde bazı sağlık sorunları ile karşılaşılabilir.