Meme Dikleştirme

Meme dikleştirme operasyonları, göğüste meydana gelen sarkmaları gidermek için yapılan dikkat ve özen gerektiren işlemlerdir. Özellikle kadınlarda, yaşın ilerlemesi ve doğum emzirme dönemleri sonrasında memelerde sarkmalar meydana gelir. Meydana gelen bu sarkmalar, kişilerin hem görünümü açısından hem de sağlık açısından kişininrahatsız olmasına sebebiyet verebilir.

Ayrıca meme dikleştirme operasyonları, memelerin aşırı büyük olmasından kaynaklı sarkmalarda da tercih edilen bir estetik operasyondur. Memelerin aşırı büyük olması, kişilerde sırt ağrısı, omuz ağrısı gibi birçok sağlık problemine neden olur.

Yapılan meme dikleştirme operasyonları, bazen kişilerin estetik açıdan daha iyi görünmesi için bazen de sağlık açısından zorunlu olarak yapılması gerekebilir. Meme dikleştirme için birbirinden farklı yöntemler ve teknikler kullanılır. Meme dikleştirme fiyatları uygun ve düşük maliyetli olması, günümüzde birçok kişinin bu yöntemi tercih etmesini sağlamıştır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Meme dikleştirme operasyonları için öncelikle uzman doktorun gerekli muayene ve tetkikler yapıp; kişilerin bu işleme uygun olup olmadığının belirlenmesi gerekir.  Yapılan kontroller neticesinde hasta ile doktor birlikte karar vererek yapılacak tedavilerde kişilerin ihtiyaçları ve tedavi yöntemi belirlenir. Meme dikleştirme ameliyatları, genel anestezi altında yapılan cerrahi işlemlerdir.

Ortalama, 2 ile 4 saat arasında süren meme dikleştirme operasyonlarının, diğer estetik işlemlerle de aynı anda yapılma imkânı vardır. Meme dikleştirme ameliyatlarında, ihtiyaç duyulursa meme altına konulan silikon meme protezi ile memelerin daha dik ve daha dolgun görünüme kavuşması da sağlanabilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme dikleştirme fiyatları hakkında detaylı bilgi için öncelikle kişilerin uzman doktor tarafında detaylı olarak muayene edilip, tedavi yöntemleri ve teknikleri belirlenmelidir. Meme dikleştirme ameliyatları, yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin elastikiyetini kaybederek sarkması sonucunda tercih edilebilir. Bunun yanı sıra doğum ve emzirme sonrasında, memelerde sarkmalar meydana gelebilir. Meme dikleştirme ameliyatları, bu tür sorunlarla karşı karşıya gelen kişiler tarafından rahatlıkla tercih edilebilir. Yapılan detaylı muayene sonrasında cerrahi işlem için herhangi bir engeli bulunmayan ve 18 yaşını doldurmuş kişiler, meme dikleştirme ameliyatlarını tercih edebilir.

Meme Dikleştirme Öncesi

Meme dikleştirme öncesinde kişilerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunur. Ameliyattan en az 2 hafta öncesinden aspirin ve türevleri gibi kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Bunun yanı sıra işlem öncesinde ağır grip, nezle ve vücudunda enfeksiyon olan kişilerin bu durumu uzman cerraha ve anestezi uzmanına bildirmelidir.

Ayrıca işlem öncesinde sigara, alkol gibi sağlık açısından zararlı ve iyileşme süresini geciktiren maddeler terk edilmelidir. Kanser, kalp rahatsızlığı, kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin kendi doktorları ile görüşerek yapılacak bu işlem için izin almaları ve neticeyi estetiği gerçekleştirecek uzman doktora bildirmeleri gerekir. Meme dikleştirme ameliyatları öncesinde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, yapılacak tüm müdahalelerin uzman ve profesyonel kişiler tarafından steril ortamlarda yapılmasıdır.

Meme Dikleştirme Sonrası

Meme dikleştirme ameliyatları sonrasında istenilen sonuçların elde edilebilmesi için bazı hususlara dikkat edilmesinde yarar var. Ameliyat sonrasında kişilerin belirli bir süre istirahat edip dinlenmeleri iyileşme süresini kısaltacaktır. Ayrıca ameliyat sonrasında ağır hareketlerden ve yüklerden kaçınılmalıdır. Göğüs kısmını zorlayacak, spor ve egzersizlerden uzak durulmalıdır. Meme dikleştirme ameliyatları sonrasında kişiler 2 hafta sonra, günlük hayatlarına yavaş yavaş dönebilirler. Ancak ameliyat sonrasında başarılı sonuçların elde edilmesi ve herhangi bir komplikasyonla karşılaşmamak için uzman doktorun önerilerine ve tavsiyelere uyulması gerekir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Meme dikleştirme fiyatları araştırılırken işlemin gerçekleştirileceği kurumun kalitesi ve güvenilirliğine dikkat edilmelidir. Meme kaldırma ameliyatları sonrasında yapılan işlemlere ve kullanılan tekniklere göre emzirme aksiyonunda değişiklikler oluşabilir. Yapılan işlemlerde genellikle kişilerin emzirme fonksiyonunu korunması sağlayacak şekilde işlemeler gerçekleştirilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Meme dikleştirme ameliyatı, diğer tüm estetik işlemlerde olduğu gibi yaşlanmayı durdurmaz. Yapılan işlemler sonrasında sarkma yaşanmaması için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekir. Göğüs dikleştirme ameliyatları sonrasında tekrar hamilelik ve kilo değişimi gibi durumlar yaşanırsa, sarkmalar meydana gelebilir.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Meme dikleştirme ameliyatları sonrasında işlem yapılan bölgedeki çatlaklar, ortadan kaldırılabilir. Ancak diğer bölgedeki çatlaklar, ortadan kaldırılamaz. İşlem yapılan bölgedeki deri kesilerek vücuttan uzaklaştırılarak gerekli müdahaleler yapılır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Meme dikleştirme fiyatları kişilere uygulanacak yöntemlere göre değişiklik gösterebilir. Meme dikleştirme ameliyatlarında, meme ucunun alt kısmına ortalama 3,5 santim uzunluğunda bir kesi atılır. Genellikle bu kesi, meme halkasına uygulandığından gizlenmiş olunur. Yapılan kesiler sonrasında uzaktan gözle görülmesi mümkün olmayan bir iz oluşur. Ancak bu izler belirli bir süre sonra gözle görülmeyecek şekilde kaybolur.

Meme Dikleştirme Fiyatları

Estetik operasyonlar içerisinde en çok tercih edilen işlemlerden olan meme dikleştirme operasyonlarının, deneyimli ve uzman hekimler tarafından steril ortamlarda yapılması elzemdir. Yapılacak müdahalelerin sağlık açısından risk taşımayacak şekilde tıbbi tekniklere uygun olarak gerçekleştirilmesi önem arz eder. Bütçe planlaması yapılabilmesi için meme dikleştirme fiyatları konusunda, işlem yapılacak kurum ile görüşülmesi gerekir. Genel uygulamalar bakımından meme dikleştirme operasyonları, diğer estetik operasyonlara kıyasla düşük maliyetli olması tercih sebebi olmaktadır.