Kaş Kaldırma Nedir?

Genetiksel yapı, yaşın ilerlemesi, çevresel etmenler, hızlı kilo alıp verme, sağlıksız beslenme gibi nedenlerden dolayı ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkar. İnsan cildi elastik bir yapıya sahiptir. Ancak cilt elastik yapısını kaybetmeye başlayınca, kırışıklıklar ve sarkmalar ortaya çıkar. Yaşlanmanın ilk belirtileri genellikle göz kapaklarında ve kaş bölgesinde meydana gelir. Kaş bölgesinde meydana gelen sarkma ve kırışıklıkları gidermek için bazı yöntemler ve teknikler kullanılır. Kaş kaldırma operasyonları ile kaş bölgesindeki deformasyonlar giderilerek kişilerin, daha iyi bir görünüme kavuşması sağlanır.

Kaş Kaldırma Nasıl Yapılır?

Kaş kaldırma işlemleri, tercih edilecek yöntemlere göre farklılık gösterir. Birçok kişi tarafından tercih edilen kaş kaldırma estetik operasyonlarında, kişilere uygun ideal kaş yapısı tercih edilmelidir. Doğallıktan uzaklaşmadan kişilerin yüz şekline uygun şekilde kaş şekli belirlenir ve  uygun bölgelere yapılan kesilerle kaş kaldırma işlemi yapılır. Saçlı deride yapılan kesiler sayesinde herhangi bir iz görünmez.

Kaş Kaldırma Neden Yapılır?

Kaş kaldırma ihtiyacı birçok kişi için hem sağlık açısından hem de görünüm açısından oldukça önemlidir. Kaşlarda meydana gelen sarkma ve kırışıklık, kişilerde kızgın bir görünümün oluşmasına sebebiyet verir. İnsanların hem psikolojik durumunu hem de sosyal yaşantısını olumsuz yönde etkileyen bu durum kolay bir şekilde giderilebilir. Yapılan kaş kaldırma estetiği operasyonları sonrasında kişilerin, daha dinç ve enerjik bir görünüme kavuşması sağlanır. Kaş kaldırma ile birlikte diğer bazı estetik operasyonlarda aynı anda uygulanabilir.

Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?

Kaş kaldırma için günümüzde farklı teknikler ve yöntemler kullanılabilir. Kişilerin ihtiyaçlarına ve yapısına uygun şekilde belirlenen bu yöntemlerin geçerlilik süresi ve kullanılan teknikler farklıdır. Kaş kaldırma işlemi için botoks, HIFU, mezoterapi gibi ameliyatsız yöntemler tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kaş kaldırma için cerrahi müdahaleler de yapılabilir. İşlem öncesinde hastaya, uygulanacak teknikler hakkında mutlaka bir ön bilgilendirme yapılmalıdır.

Kaş Kaldırma Kimlere Uygundur?

Kaş kaldırma estetik operasyonları kadın-erkek herkes tarafından tercih edilebilir. Genellikle yaşın ilerlemesi ile birlikte başvurulan kaş kaldırma erken yaşlarda da tercih edilebilir. 18 yaşını doldurmuş ve kaş bölgesinde kırışıklık, sarkma gibi sorunlar görülen kişilere rahatlıkla uygulanabilir. Ancak hamilelik ve emzirme durumu bulunan kişiler için kaş kaldırma operasyonları uygun değildir. Bunun yanı sıra ciddi sağlık problemleri bulunan kişilerin de işlem öncesinde uzman doktorlarına durumlarını bildirmeleri ve ameliyat onayı almaları gerekir.

Kaş Kaldırma Sonrası

Kaş kaldırma sonrasında kişiler, aynı gün taburcu edilebilir. İşlemden kısa bir süre sonra kişiler ayağa kalkabilir. Kaş kaldırma operasyonları sonrasında, işlem yapılan bölgedeki sargılar çıkarılabilir. Operasyon sonrasında yaklaşık 3-4 saat sonra kişiler, yemek yiyebilir. Kısa süreli bir işlem olan kaş kaldırma sonrasında kısa bir süre içerisinde kişiler günlük hayatlarına devam edebilir.

Botoksla Nasıl Kaş Kaldırılır?

Kaş kaldırma için kullanılan teknikler arasında botoks uygulamaları yer almaktadır. Botoks, kaş kaldırma için tercih edilen popüler yöntemlerden birisidir. Bu işlem öncesinde kişilere gerekli muayeneler yapılarak uygun kaş şekli belirlenir. Botoks yönteminde işlemin yapılacağı bölgeye, enjeksiyon ile özel solüsyonlar enjekte edilir. Enjekte edilen solüsyonların dozları, kişilerin ihtiyaçlarına göre küçük dozlarda uygulanır. Botoks ile kaş kaldırma yöntemi, ameliyatsız bir yöntemdir. Ortalama, 20 dakika süren işlem sonrasında yüzde herhangi bir yara izi oluşmaz. Botoks sonrası işlem etkisini kısa süre içerisinde göstermeye başlar. Ortalama, 4 ay ile 1 yıl aralığında etkisi devam eder. Cerrahi müdahalelerden korkan kişiler botoks tekniğini tercih edebilir.

Ulterapi ile Nasıl Kaş Kaldırılır?

Kaş kaldırma yöntemleri arasında bulunan ultra terapi ile cilt problemlerinde etkili ve başarılı sonuçlar elde edilir. HIFU yönteminde, ultrason enerjisi özel cihazlar ile cilde uygulanır. Bu yöntem, ameliyatsız kısa süreli estetik operasyonlardan birisidir. İşlem süresi, ortalama 20 dakika kadardır. Ultra terapi işleminin etkileri kısa süre içerisinde görülmeye başlar. Bu teknik için farklı özel cihazlar kullanılır. Uygulanacak bölgeye ve kişilerin ihtiyaçlarına göre belirlenen cihazlar son teknolojik ürünlerdir. Ultra terapi yöntemi, zararsız ve başarılı kaş kaldırma yöntemidir.

Endoskopik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaş kaldırma teknikleri arasında kullanılan endoskopik kaş kaldırma ameliyatı esnasında bölgeye herhangi bir kesi yapılmaz. Bu işlem, özel ve küçük kameralar yardımıyla gerçekleştirilir. Endoskopik kaş kaldırma ameliyatlarında, saç bölgesinde küçük delikler açılarak işlem gerçekleştirilir. Diğer birçok yönteme göre daha basit ve kalıcılık süresi daha uzun bir yöntemdir.

Klasik Kaş Kaldırma Ameliyatı Nedir?

Kaş kaldırma için birçok teknik ve yöntem kullanılır. Klasik kaş kaldırma işlemlerinde, şakak bölgesindeki saçlı deri çıkartılır. Çıkartılan bu bölgeden kaş kaldırma işlemleri yapılır. Klasik kaş kaldırma yöntemi, günümüzde çok fazla tercih edilmez.

Kaş Kaldırma Sonrasında İyileşme Dönemi Nasıldır?

Kaş kaldırma operasyonları sonrasında işlem yapılan bölgede şişlik ve kızarıklık görülmesi normaldir. Kaş kaldırma ameliyatı sonrasında, ortalama 2 hafta sonra kişiler normal hayatlarına dönebilir. Ameliyat sonrasında kaş bölgesinde, hissizlik oluşabilir. Kaş kaldırma ameliyatları sonrasında uzman doktorun önerilerine ve tavsiyelerine birebir uyulması gerekir.

Kaş Kaldırma Fiyatları

Kaş kaldırma fiyatları uygulanacak yönteme ve yapılacak işlemlere göre farklılık gösterir. Kaş kaldırma öncesinde gerekli muayene ve tetkikler yapılarak kişiye uygun tedavi yöntemleri belirlenmelidir. Uygulanacak yöntemler doğrultusunda fiyat belirlemesi yapılır. Kaş kaldırma işlemleri için kaliteli ve güvenilir hizmet sunan kurumlar ile iletişime geçilmesi gerekir.