Karın Germe Ameliyatı

Günümüzde birçok kişi aşırı kilo alıp verme, genetiksel yapı, çevresel etmenler, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı estetik operasyonlara başvurmaktadır. Özellikle karın bölgesinde meydana gelen kırışıklık, yağ fazlalığı, sarkma gibi sorunlar kadın-erkek herkes tarafından en çok karşılaşılan deformasyonlardır. Meydana gelen bu deformasyonlar, kişilerin hem görünüm açısından hem de psikolojik olarak rahatsız edici bir durumdur.

Karın germe ameliyatı estetik uzmanlar tarafından gerçekleştirilen cerrahi operasyonlardır. Bu ameliyatlar, oldukça etkili olmakla birlikte başarılı sonuçlar elde edilir. Karın germe ameliyatları, karın bölgesinde meydana gelen deformasyonlar spor, diyet gibi kişilerin kendi yaptığı yöntemlerle giderilmesi mümkün değildir. Bu gibi durumlarda, kişilere cerrahi işlemler uygulanmalıdır. Karın germe ameliyatı fiyatları avantajları ile günümüzde birçok kişi tarafından tercih edilen popüler estetik operasyonlar içerisinde yer alır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzman estetik cerrah, gerekli muayene ve tetkikleri yapması gerekir. Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında kişilerin ihtiyaçları, istekleri ve uygulanacak bölge belirlenir. Karnın alt bölgesinde bir kesi yapılarak karın bölgesindeki sarkık ve çatlamış deri alınır. Daha sonra üst kısımda kalan deri, aşağıya doğru gerdirilir.

Bu işlem esnasında göbek deliği, aşağı doğru kaydırıldıktan daha sonra göbek deliği tekrar uygun pozisyona getirilir. Ayrıca karın germe ameliyatlarında karın bölgesinde bulunan yağlanma sorunu da giderilir. Karın bölgesindeki yağlanmalar için liposuction yöntemi kullanılır. Yağlar, liposuction yöntemi ile parçalanarak vücuttan uzaklaştırılır.

Daha sonra açılan kese, estetik dikiş ile kapatılarak iz oluşumu engellenir. Karın germe ameliyatları, karın bölgesinde özellikle hamilelik sonrasında meydana gelen çatlak, gevşeklik, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde oldukça etkilidir. Karın germe ameliyatları, ortalama 3 saat kadar sonra cerrahi işlemlerdir.

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurum ile bir ön görüşme yapılması gerekir. Karın germe ameliyatları, karın bölgesinde gevşeme ve sarkma yağ birikimi gibi sorunlar bulunan kişilerin tercih edebileceği işlemlerdir. Kişiler zayıf dahi olsa karın bölgesinde bu tür problemler görülebilir.

Germe ameliyatları, özellikle doğum sonrasında karın bölgesinde sarkma oluşan bayanlar bu ameliyatların adayları arasındadır. Karın germe ameliyatları, 18 yaşını doldurmuş kadın, erkek herkes tarafından tercih edilebilir. Bunun yanı sıra karın germe ameliyatları, hamile ve emziren anneler için tavsiye edilmez. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin de uzman doktorlarına bu durumu bildirerek karın gerdirme ameliyatı olmaları gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın germe ameliyatı işlemlerinde başarılı sonuç elde edebilmek için öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Karın germe ameliyatlarından en az 10 gün öncesinden, aspirin antibiyotik gibi ilaçların kullanımına ara verilmesi gerekir. Ayrıca herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin bu durumu uzman doktora bildirmelidir.

Karın germe ameliyatları öncesinde ağır rejim diyetlerinden uzak durulmalıdır. Bunun yanı sıra karın germe ameliyatı öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzmanın gerekli tetkikler ve muayeneler yapıp; kişilerin işleme uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Karın germe ameliyatı, basit bir işlem olmasına rağmen ameliyat esnasında herhangi bir komplikasyon oluşmaması için kişilerin anesteziye alerjilerinin olup olmadığı bilinmelidir.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı fiyatları bilinenin aksine uygun fiyat ve düşük maliyetli işlemlerdir. Karın germe ameliyatı sonrasında, istenilen başarının elde edilebilmesi için uzman doktorun belirlediği tavsiyelere uyulması gerekir. Karın germe ameliyatları sonrasında alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır.

Ameliyat sonrasında, kişilerin belirli bir süre istirahat edip dinlenmeleri gerekir. İşlem sonrası tekrar yağlanma problemleri ile karşılaşmamak için kişilerin sağlıklı ve dengeli beslenmelerine dikkat etmelidirler. Ameliyat sonrasında yaklaşık 2 hafta sonra, kişiler günlük hayatlarına dönebilirler. Ameliyat sonrasında doktorun belirlediği güne kadar banyo yapılmaması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı diğer cerrahi işlemlerde olduğu gibi bazı riskleri bulunur. Karın germe ameliyatları sonrasında, cilt altında kan toplanması gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun yanı sıra ameliyat bölgesinde enfeksiyon gibi komplikasyonlarda oluşabilir. Karın germe ameliyatları, uzman doktorlar tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Uzman kişiler tarafından karın germe ameliyatları yapılarak riskler minimum seviyede tutulabilir.

Karın Germe Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı işlemlerinde, farklı teknikler ve yöntemler kullanılır. Kullanılan yöntemler ve teknikler; kişilerin ihtiyaçlarına, vücut yapısına göre değişiklik gösterir. Karın germe ameliyatlarında kullanılacak tekniğin belirlenmesi için öncelikle uzman doktorun gerekli muayeneleri yapması gerekir. Bu teknikleri ve yöntemlerin hepsinde amaç, kişilerin daha fit ve daha güzel bir görünüme kavuşmasıdır. Karın germe ameliyatları ile birlikte diğer bazı estetik operasyonlar aynı anda uygulanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve kişilere yapılacak olan estetik yöntemlere göre farklılık gösterir. Bu tür estetik operasyonların Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerde yaptırılması gerekir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kaliteli ve güvenilir hizmet sunan kurumlar tercih edilmelidir.

Karın germe ameliyatlarında bazen birden fazla estetik operasyon aynı anda uygulanabilme durumu söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar, fiyatlarda değişiklik görülmesine sebebiyet verebilir. Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurumla iletişime geçilmelidir.