Karın Germe Ameliyatı

Günümüzde birçok kişi aşırı kilo alıp verme, genetiksel yapı, çevresel etmenler, yaşın ilerlemesi gibi nedenlerden dolayı estetik operasyonlara başvurmaktadır. Özellikle karın bölgesinde meydana gelen kırışıklık, yağ fazlalığı, sarkma gibi sorunlar kadın-erkek herkes tarafından en çok karşılaşılan deformasyonlardandır.

Karın germe ameliyatları, karın bölgesinde meydana gelen deformasyonların spor, diyet gibi doğal yöntemlerle giderilemediği durumlarda sıkça başvurulan operasyonlardan birisidir. Karın germe ameliyatı plastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilen cerrahi operasyonlardır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Karın germe ameliyatı öncesinde işlemi gerçekleştirecek uzman estetik cerrahın, gerekli muayene ve tetkikleri yapması gerekir. Yapılan muayene ve tetkikler sonrasında kişilerin ihtiyaçları, istekleri göz önünde bulundurularak ameliyat planı belirlenir. Kabaca özetlemek gerekirse, karnın alt bölgesinde bir kesi yapılarak bu bölgedeki sarkmış ve deforme olmuş deri alınır. Daha sonra üst kısımda kalan deri, aşağıya doğru gerdirilir.

Bu işlem esnasında göbek deliği de tekrar uygun pozisyona getirilir. Ayrıca bu ameliyat sırasında karın bölgesinde bulunan yağlanma sorunu da giderilebilir. Karın bölgesindeki yağlanmalar için liposuction yöntemi kullanılır. Yağlar, liposuction yöntemi ile parçalanarak vücuttan uzaklaştırılır.

Daha sonrasında kesi, estetik dikiş ile kapatılarak iz oluşumu minimum seviyede tutulur. Karın germe ameliyatları, karın bölgesinde, özellikle hamilelik sonrasında meydana gelen çatlak, gevşeklik, kırışıklık gibi sorunların giderilmesinde de oldukça etkilidir.

Karın Germe Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Karın germe ameliyatları, karın bölgesinde gevşeme, sarkma ve yağ birikimi gibi sorunlar bulunan kişilerin tercih edebileceği bir prosedürdür. Karın germe ameliyatları, 18 yaşını doldurmuş kadın, erkek herkes tarafından tercih edilebilir. Bunun yanı sıra karın germe ameliyatları, hamile ve emziren anneler için tavsiye edilmez. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin de uzman doktorlarına bu durumu önceden mutlaka bildirmesi gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Karın germe ameliyatı işlemlerinde başarılı sonuç elde edebilmek için, öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Karın germe ameliyatlarından en az 10 gün öncesinden, aspirin antibiyotik gibi kan sulandırıcı ilaçların kullanımına ara verilmesi gerekir. Ayrıca herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan kişiler bu durumu ameliyat öncesinde yapılan tetkikler sırasında uzman doktora bildirmelidir. Karın germe ameliyatları öncesinde ağır diyetlerden uzak durulmalıdır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında, istenilen başarının elde edilebilmesi için uzman doktorun belirlediği tavsiyelere uyulması gerekir. Karın germe ameliyatları sonrasında alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan iyileşme süreci boyunca uzak durulmalıdır.

Ameliyat sonrasında, kişilerin belirli bir süre istirahat edip dinlenmeleri gerekir. İşlem sonrası tekrar yağlanma problemleri ile karşılaşmamak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir. Ameliyat sonrasında yaklaşık 2 hafta sonra, kişiler günlük hayatlarına dönebilirler.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatının diğer cerrahi işlemlerde de olduğu gibi bazı riskleri bulunur. Karın germe ameliyatları sonrasında, cilt altında kan toplanması , ameliyat bölgesinde enfeksiyon gibi komplikasyonlar oluşabilir. Karın germe ameliyatları, uzman doktorlar tarafından yapılması gereken işlemlerdir. Uzman kişiler tarafından karın germe ameliyatları yapılarak riskler minimum seviyede tutulabilir.

Karın Germe Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Karın germe ameliyatı işlemlerinde, farklı teknikler ve yöntemler kullanılır. Kullanılan yöntemler ve teknikler; kişilerin ihtiyaçlarına, vücut yapısına göre değişiklik gösterir. Karın germe ameliyatlarında kullanılacak tekniğin belirlenmesi için öncelikle uzman doktorun gerekli muayeneleri yapması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı fiyatları işlemin gerçekleştirileceği kuruma ve kişilere yapılacak olan estetik yöntemlere göre farklılık gösterir. Bu tür estetik operasyonların Sağlık Bakanlığı onaylı merkezlerde yaptırılması gerekir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için kaliteli ve güvenilir hizmet sunan kurumlar tercih edilmelidir.

Karın germe ameliyatlarında bazen birden fazla estetik operasyon aynı anda uygulanabilme durumu söz konusu olabilir. Bu gibi durumlar, fiyatlarda değişiklik görülmesine sebebiyet verebilir. Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi için işlemin gerçekleştirileceği kurumla iletişime geçilmelidir.