Burun Estetiği

Estetik burun ameliyatları 1970’li yıllardan beri ülkemizde de sıkça yapılan ve olumlu sonuçları son derece yüz güldürücü olan estetik uygulamalardan birisidir. Doğumdan itibaren burunda var olan veya daha sonradan meydana gelen travmalara bağlı olan şekil bozukluklarının giderilmesi amacıyla uygulanan bir prosedürdür.
Bu şekil bozuklukları kişilerde ciddi solunum problemlerine de neden olabilmektedir. Fiziki görünümün iyileştirilmesinin yanı sıra burnun sağlıklı bir fonksiyona sahip olması ameliyatlarımızda önceliğimizdir.

Nasıl Yapılır ?

Genel anestezi altında 1,5-2 saat süren bir uygulamadır. Ameliyat sonrasında 1 gece hastalarımızı hastanede misafir ediyoruz. Ameliyattan sonra aynı gün her saat başı 15 dk buz uygulaması ile oluşabilecek şişlikleri ve morlukları en aza indirgemeyi hedefliyoruz. Ameliyat sonrasında genellikle kayda değer ağrı ve sızı beklemiyoruz, ancak bu süreç kişiden kişiye değişebilmektedir. Ameliyattan sonraki ilk 3-4 gün bazı morluk ve şişliklerin olması çok normaldir, 4.veya 5. günden sonra hızla iyileşme süreci başlayacaktır.

Ameliyat öncesi dikkat edilecekler nelerdir ?

-Ameliyat sırasında kanamanın en aza indirgenmesi için hastalarımıza ameliyat tarihine 7-10 gün kala, kanın sulanmasına neden olabilecek her şeyi bırakmalarını öneriyoruz. Bitkisel takviye, kan sulandırıcı ilaçlar vs. gibi.
-Yara iyileşme ve burnun oturma sürecini olumsuz etkileme ihtimali olan sigara’nın da, ameliyata en az 2 ay kala ve sonrasında, mümkün mertebe bırakılmasını mutlaka öneriyoruz.

Ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ?

-Ameliyatın ertesi günü, yüz bölgesini ve ateli kuru tutacak şekilde duş alabilirsiniz, dikkatli ve nazik bir şekilde dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
-İlk 3 gün; günde 4-6 defa 15 dk süre ile gözlerinizin üzerine buz uygulayın. Ağır ve baharatlı gıdalardan uzak durum protein ağırlıklı beslenmeye özen gösteriniz.
-2 hafta boyunca başınızı yüksek tutarak 2 yastıkla uyuyunuz.
-3 hafta boyunca burnunuzu çekiştirmeden temizlemeye özen gösteriniz.
-2 ay boyunca burnunuzu güneşten koruyunuz. Sauna ve buhar banyosu kullanmayınız. Spor ve kan basıncını yükseltecek ağır aktivitelerden kaçınınız.
-3 ay boyunca gözlük, sigara ve tütün ürünleri kullanmayınız.
-6 ay boyunca burnunuzun üzerine yatmayınız ve burnunuza baskı uygulamayınız.

 

Rinoplasti Fiyatları

Rinoplasti fiyatları işlemin yapılacağı kuruma, uygulanacak teknik ve yöntemlere göre farklılık gösterir. İşlem öncesinde yapılan detaylı muayeneler sonrasında kişinin ihtiyaçlarına uygun şekilde tedavi yöntemi belirlenir. Uygulama, Sağlık Bakanlığı tarafından izinli ve onaylı merkezlerde yaptırılmalıdır. Aksi takdirde bazı sağlık sorunları ile karşılaşılabilir.